Wiadomości

Wyświetlono rezultaty: 16-30 z 37

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – najważniejsze informacje

Przydomowa oczyszczalnie ścieków może być, niekiedy bardzo atrakcyjną, alternatywą dla instalowania zbiornika bezodpływowego – szamba. Jakie są zalety wyboru takiego rozwiązania?
17.06.2014 [więcej]

Wybieramy wannę do łazienki...

Wanna to jedno... drugie to pasująca do niej i do łazienki obudowa wanny, a także odpowiednia bateria wannowa. Podpowiadamy jak wybrać te elementy w taki sposób, aby tworzyły funkcjonalną całość i spełniały najlepiej swoje funkcje.
11.06.2014 [więcej]

Prysznic bez brodzika...Tak czy nie?

Coraz częściej można zobaczyć projekty łazienek, gdzie w miejscu tradycyjnej kabiny prysznicowej z brodzikiem jedynie znajdują się jedynie szklane drzwi prysznicowe oddzielające kawałek podłogi, wydzielony jako miejsce kąpieli. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Kiedy się na nie zdecydować, a kiedy raczej pozostać przy tradycyjnym brodziku? Jak wygląda realizacja i koszty związane z takim projektem?
11.06.2014 [więcej]

Wybieramy ceramikę sanitarną do łazienki...

Wybór ceramiki sanitarnej jest ważnym etapem urządzania każdej łazienki, gdyż jej elementy są używane wielokrotnie w ciągu każdego dnia (muszą być więc funkcjonalne i wygodne!), są zdecydowanie widoczną częścią wystroju łazienki (a więc powinny mieć atrakcyjny wygląd), a jednocześnie ich wymiana w przypadku nietrafionego zakupu jest dość kłopotliwa (duże koszta, konieczność inwazyjnych prac itp.).
11.06.2014 [więcej]

Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Czy łazienka na najwyższym piętrze domu musi oznaczać ciasne, niewygodne pomieszczenie i masę ustępstw aranżacyjnych? Oczywiście, że nie – i nie powinniśmy tak traktować urządzania łazienki na poddaszu, gdyż odpowiednio wykorzystując charakterystykę tego miejsca można stworzyć unikalne i niepowtarzalne wnętrze łazienki.
11.06.2014 [więcej]

Uwaga, zmiany w prawach konsumenta!

Zgodnie z terminami narzuconymi przez Unię Europejską, od 13 czerwca 2014 r. w Polsce powinna obowiązywać nowa ustawa o prawach konsumenta. Zmiany w prawie konsumenckim wynikać będą z konieczności implementacji (ujednolicenia) prawa unijnego, a konkretnie z konieczności przystosowania krajowego prawa do wymogów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów.
12.05.2014 [więcej]

Kominki - wiadomości podstawowe

W naszych warunkach klimatycznych sposób ogrzewania domu jest kwestią istotną i mimo wysiłku jakiego wymaga palenie w kominku, od wielu lat cieszy ono się dużą popularnością. Część użytkowników traktuje kominek jako dodatkowe źródła ciepła ale wśród grona ich zwolenników znajdą się taż tacy, dla których jest on jedynym sposobem na ogrzanie domu zimą. Aby cieszyć się w pełni zaletami kominka musimy jednak zadbać o to aby był odpowiedni dla naszego domu zarówno pod względem wielkości jak i wyglądu.
19.03.2014 [więcej]

Tynki gliniane

Stosowanie gliny jako materiału budowlanego ma bardzo długą historię. Jej doskonałe właściwości termiczne i akustyczne oraz grzybobójcze znajdują zastosowanie wszędzie gdzie występuje i sprawiają, że także dziś wykonane z niej tynki zyskują dużą popularność.
19.03.2014 [więcej]

Rekuperacja - podstawowe informacje

Coraz częściej przedmiotem dyskusji w pismach poświęconych zagadnieniom budowlanym jest temat rekuperacji ciepła. Rosnące koszty ogrzewania sprawiają że temat ten zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza że wielu użytkowników podkreśla oszczędności jakie wynikają z jego instalacji.
19.03.2014 [więcej]

Nowoczesne wykładziny elastyczne

Po wielu latach istnienia na polskim rynku, wykładziny elastyczne odzyskują swoją dawną popularność. Nie przypominają one już tych czasów PRL-u, które swoją kolorystyką i wzornictwem potrafiły oszpecić nawet najładniejsze wnętrze a w dodatku trudno było je wyczyścić i łatwo gniły. Współczesne wykładziny elastyczne różnią się od nich zarówno jeśli chodzi o barwy jak i jakość wykonania a także odporność na wilgoć. Są łatwe w utrzymaniu czystości, miłe i ciepłe w dotyku a także wytrzymałe. Nie bez znaczenia jest także fakt, że ich montaż jest prosty i niedrogi.
19.03.2014 [więcej]

Minimalistyczny styl w projektowaniu łazienki

Łazienka w stylu minimalistycznym, nawet jeśli jest niewielka, daje poczucie przestrzeni i spokoju. Jej prostota koi zmysły, harmonia kolorów relaksuje i dodaje energii.
18.03.2014 [więcej]

Kolektory słoneczne

Na skutek coraz bardziej odczuwalnych zmian klimatycznych, od jakiegoś czasu rośnie zainteresowanie sposobami na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zasoby te są źródłem, które w odróżnieniu od stosowanych obecnie paliw kopalnianych, nie niesie ze sobą ryzyka wyczerpania i zanieczyszczeń środowiska. Do najłatwiej dostępnych i ekologicznych odnawialnych źródeł energii zaliczana jest energia słoneczna i aby przetworzyć ją dla naszych celów wystarczy coraz bardziej popularne urządzenie jakim jest kolektor słoneczny.
18.03.2014 [więcej]

Dynamiczne piece akumulacyjne

Dynamiczne piece akumulacyjne to grzejniki elektryczne, które przetwarzają energię elektryczną na energię cieplną. Działają one w dwóch cyklach - w trakcie pierwszego - ładowania, magazynują energię w bloku akumulacyjnym, a w trakcie drugiego - rozładowania - oddają ją do otoczenia w sposób kontrolowany przez użytkownika. Można je stosować zarówno w pomieszczeniach użytkowych jak i mieszkalnych, a ich wydajność i łatwość w obsłudze sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne. Są one doskonałą alternatywą dla centralnego ogrzewania nie tylko w sytuacji gdy instalacja gazu jest utrudniona.
18.03.2014 [więcej]

Bojlery elektryczne – wiadomości podstawowe

Rosnące od dłuższego czasu ceny energii elektrycznej nie są w stanie osłabić popularności jaką cieszą się bojlery elektryczne. Dzięki temu, że stosowane w bojlerze grzałki mają relatywnie małą moc, można go podłączyć bezpiecznie do większości istniejących sieci elektrycznych bez konieczności ich przerabiania lub budowy komina do odprowadzania spalin jakich wymaga instalacja łazienkowego piecyka gazowego. Koszt zakupu i montażu jest dzięki temu niższy niż pozostałych systemów do ogrzewania wody użytkowej.
18.03.2014 [więcej]

Minimalistyczny styl w projektowaniu łazienki

Łazienka w stylu minimalistycznym, nawet jeśli jest niewielka, daje poczucie przestrzeni i spokoju. Jej prostota koi zmysły, harmonia kolorów relaksuje i dodaje energii.
05.11.2013 [więcej]


Porady

Baterie łazienkowe

Bateria termostatyczna – jak działa? Czy warto kupić? Termostat w baterii termostatycznej odpowi...

więcej

Ceramika łazienkowa

Ceramika łazienkowa – z jakich materiałów może być wykonana? Ceramika łazienkowa, czyli umywalki...

więcej

Grzejniki łazienkowe

Jakie grzejniki łazienkowe są najpraktyczniejsze? Praktyczne grzejniki łazienkowe oprócz funkc...

więcej