Wiadomości

Wyświetlono rezultaty: 31-37 z 37

O roślinach w łazience

Żadne dekoracje i ozdoby w łazience nie są w stanie stworzyć w niej tak osobliwego klimatu, jaki budują żywe rośliny. Subtelna i nienachalna uroda takiej dekoracji, jej naturalność i ożywcza energia od niej bijąca sprawiają, że jest coraz częściej brana pod uwagę przy planowaniu nowoczesnej łazienki.
12.02.2013 [więcej]

Ekologiczna łazienka

Jeśli leży nam na sercu temat ochrony przyrody i środowiska naturalnego, ale również jeśli zależy nam po prostu na rozwiązaniach, które pozwolą oszczędzisz zużywany prąd, wodę i w efekcie pieniądze – powinniśmy zastanowić się nam wprowadzeniem „ekologicznych” rozwiązań także do łazienki.
11.02.2013 [więcej]

Urokliwa, naturalna i przyjazna - czyli łazienka w drewnie

Urokliwa, naturalna, przyjazna, przytulna, ciepła, klimatyczna, oryginalna... - jeśli chcielibyśmy, aby takimi przymiotnikami można było opisać naszą łazienkę, to rozważmy wykończenie jej drewnem naturalnym. Wbrew obiegowej opinii, takie rozwiązanie nie musi powodować problemów związanych z gniciem, odkształcaniem i uszkodzeniami elementów drewnianych.
11.02.2013 [więcej]

Działa jak cichy zabójca..

Do zatrucia tlenkiem węgla dochodzi najczęściej w okresie jesienno-zimowym, kiedy urządzenia grzewcze pracują najintensywniej...
05.01.2013 [więcej]

Rekuperacja a zdrowie

Szczelne, izolowane budynki, wyciszone, wolne od przeciągów – czy to na pewno idealne rozwiązanie dla naszego komfortu i zdrowia? Tylko pod warunkiem wprowadzenia systemów mechanicznej wentylacji, które wymuszają ciągłą wymianę powietrza między wnętrzem budynku, a jego otoczeniem. Ze względu na ogromne straty ciepła podczas tego procesu, to rozwiązanie nie miałoby racji bytu, gdyby nie możliwość odzyskiwania ciepła ze „zużytego” powietrza i przekazania go „świeżemu” - czyli rekuperacja.
14.12.2012 [więcej]

Wanna z hydromasażem – chwila zastanowienia przed realizacją marzeń...

Kiedy odwieczne marzenie – wanna z hydromasażem – dzięki odłożonym kilku tysiącom złotych i sprzyjającym warunkom (remont łazienki, wyposażanie nowego mieszkania) staje się coraz realniejszym planem, warto zadbać aby owo wspaniale relaksujące cudo nie stało się źródłem problemów i naszej wściekłości, związanej z wyrzuceniem pieniędzy w błoto...
14.12.2012 [więcej]

Najprostszy sposób na oszacowanie zapotrzebowania na kolektory.

Junkers oferuje praktyczne narzędzie przydatne przy szacowaniu zapotrzebowania na kolektory słoneczne służące do przygotowania ciepłej wody i/lub wspomagania ogrzewania.
14.12.2012 [więcej]


Porady

Baterie łazienkowe

Bateria termostatyczna – jak działa? Czy warto kupić? Termostat w baterii termostatycznej odpowi...

więcej

Ceramika łazienkowa

Ceramika łazienkowa – z jakich materiałów może być wykonana? Ceramika łazienkowa, czyli umywalki...

więcej

Grzejniki łazienkowe

Jakie grzejniki łazienkowe są najpraktyczniejsze? Praktyczne grzejniki łazienkowe oprócz funkc...

więcej